• نمای کامپوزیت

18

گروه مهندسی زیبا

18 سال سابقه مستمر در عرصه مهندسی نما، مشاوره فنی و اجرای انواع پروژه ها

جهت دریافت اطلاعات و نمونه رایگان محصولات فرم زیر را تکمیل کنید
فرم دریافت نمونه و مشاوره رایگان
نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت

نمای کامپوزیت یکی از مصالح مورد استفاده در نمای ساختمانها و از جنس ورق آلومینیوم بوده که به صورت پنلهای مشخص و با ابعادی که توسط طراح نما تعیین گردیده اجرا میشود و بهترین گزینه برای بازسازی نما نیز میباشد.
ادامه مطلب

نمای فریم لس

نمای فریم لس

فریم لس چیست ؟ سوالی که شاید برای خیلی از کسانی که قصد ساخت یک بنا، ساختمان اداری یا غیر اداری را دارند پیش بیاید. شاید در ظاهر نمای فریم لس نمایی بدون هیچ گونه فریم نگهدارنده را در ذهن تداعی کند اما این گونه نیست.
ادامه مطلب

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال

نمای کرتین وال به جهت شیشه ای بودن و ویژگی های خاصش بیشتر در ساختمانهای بلند استفاده میشود. نمای کرتین وال ساختارش به گونه ای است که به عنوان یک عایق عمل مینماید.
ادامه مطلب

نمای سرامیک خشک

نمای سرامیک خشک

نمای سرامیک یا همان نمای سرامیک خشک پرسلانی از سری روشهای نصب خشک بوده که در آن جهت ایمنی نما و سبک بودن بار مرده از روش سنتی ملاتی و دوغ آبی استفاده نمیشود.
ادامه مطلب

نمای اسپایدر

نمای اسپایدر

امروزه نماهای شیشه ای در سه دسته کلی: نمای فریم لس - نمای کرتین وال - نمای اسپایدر طراحی و اجرا میگردند.

نمای فایبر سمنت

نمای فایبر سمنت

فایبر سمنت پانل های پیش ساخته سیمانی هستند که به جهت افزایش خواص مکانیکی در ترکیب آنها از سیمان، سیلیس، الیاف سلولزی و مواد افزودنی استفاده میشود.

نمای چوبی

نمای چوبی

عملیات حرارتی بر روی چوب ترمووود موجب تغییرات ساختاری بنیادین در آن میگردد که آن را در مقابل اشعه UV ، رطوبت، سرما، گزما و حشرات موذی مقاوم میسازد.

نمای HPL

نمای HPL

پانلهای HPL صفحاتی با روکش طرح چوب هستند که جهت پوشش نمای خارجی ساختمانها مورد استفاده قرار میگیرند.

پروژه های اخیر

داروسازی امید پارسینا
پروژه تالار ارتش
کارخانه فامکو
پروژه تجاری پاسداران
مجتمع روناک کاشان
پروژه روزنامه دنیای اقتصاد

                   همه پروژه ها

 • یک تیم حرفه ای عالی، اما مهمتر از آن، پشتیبانی باور نکردنی شما تا به حال دیده می شود. بسیار فعال و حرفه ای است.

  مهندس شریفی
  مهندس شریفی مدیر پروژه هلدینگ کارخانجات دارویی امید پارسینا
 • در ابتدا با مشاهده رزومه پربار شرکت تصور دیگری از قیمت های احتمالی داشتم اما پس از دریافت استعلام قیمت، خدماتی بسیار حرفه ای با قیمت حقیقتا مناسب را دریافت نمودم.

  دکترمحمودی
  دکترمحمودی مالک پروژه پاسداران و هدایت و استاد دانشگاه معماری
 • پشتکار و ارائه بیش از 5 جلسه مشاوره تخصصی و فنی رایگان توسط شرکت مهندسی زیبا برایم تحسین شده بود و باعث جلب اعتماد کامل و عقد قرارداد با شرکت گردید. پیشنهاد من به سایر مدیران استفاده از خدمات تخصصی شرکت زیباست.

  جناب آقای مهندس ظهیر
  جناب آقای مهندس ظهیر بنیانگذار کارخانه می ماس
 • ارائه کامل خدمات تمامی نماهای ساختمان توسط شرکت زیبا در کنار دانش فنی نیروهای شرکت موجب شد تا طراحی و اجرای پروژه با 7 نوع نمای مختلف را به شرکت زیبا واگذار کردم.

  جناب آقای مهندس رشتی
  جناب آقای مهندس رشتی مدیریت هلدینگ بانکی اینفوتک

نمای بیمارستان از نما هایی است که، ساخت و طراحی اش نیاز به دقت بالایی دارد. چراکه در زمان بحران هایی چون جنگ، زلزله، سیل و ... اولین مکانی که بیشتر مورد استفاده و توجه قرار می گیرد، بیمارستان ها و مراکز درمانی هستند. درنتیجه بیمارستان ها باید از هر لحاظ ایمن، مستحکم و با ظاهری خوب به نظر برسند. از این رو برای معماری این نوع نما از لحاظ الزامات ایمنی استاندارد های سختگیرانه‌ ای اعمال می شود.

نمای بیمارستان ها در گذشته عموما" از نوع آلومینیوم کامپوزیت بود اما به مرور نماهای سرامیک خشک نیز مورد توجه واقع شد. قانونی که در مورد تمام نما ها صدق می کند این است که، نما باید با دکوراسیون ساختمان هماهنگی داشته باشد. نمای درمانگاه ها و مراکز درمانی نیز از این قانون مستثنی نیست. از دیگر ویژگی های مهم نما های مراکز درمانی القای حس امنیت و پاکیزگی به بیننده است. از دیرباز استفاده از نماهای کامپوزیتی به دلیل دارا بودن ویژگی های مثبتی که دارند برای نمای این سازه ها مورد استقبال بیشتری قرار می گرفته اند.

انواع نما برای مراکز درمانی:

تاثیری که نمای مراکز درمانی و بیمارستانی بر آرامش روح و کاهش تنش روانی بیننده دارد، بر همگان واضح . مبرهن است. از این رو معماران در طراحی آن ها بیشترین تلاش خود را می کنند و از انواع نما که در ادامه به معرفی برخی از آن ها می پردازیم، استفاده می نمایند:

 • کامپوزیت آلومینیوم
 • جی اف آر سی gfrc
 • بتن اکسپوز
 • سرامیک خشک

نمای کامپوزیت آلومینیوم

در این نما از ورق های آلومینیوم کامپوزیت استفاده می شود. به همین خطر نام آن را از روی متریالش، نمای کامپوزیت آلومینیوم می نامند. نمای کامپوزیت از نماهایی است که طرفداران بسیاری بین معمارین برای استفاده برای بیمارستان ها و مراکز درمانی دارد. چراکه متریال آن سبک، با کیفیت بالا و ماندگار حتی در شرایط آب‌ و‌ هوایی مرطوب، گرما و سرما است.

ویژکی های جالب پنل های نمای کامپوزیت قابلیت بازتاب نور خورشید است. این ویژگی منجر می شود به طرز چشم گیری هزینه‌ های سرمایشی ساختمان و مراکز درمانی و بیمارستانی کاهش یابد.

 

نمای جی اف آر سی gfrc

از مزیت های مهم نمای gfrc، قابل نصب بودنش در هر سطح، چه سطح عمودی و چه سطح افقی است. به راحتی می توان با تلفیق این نوع از نما با نورپردازی ساده و شیک، یک نمای بیمارستان زیبا طراحی و اجرا نمود، چراکه این سبک حس امنیت و آرامش بالایی را به بیننده القا می کند.

نمای جی اف آر به جهت ظرافتی که دارد انتخاب مناسبی برای بیمارستان هایی با بنای بلند است. نکته جالب اینکه این نما را می توان به صورت تلفیقی و مکمل در کنار نما های دیگر استفاده نمود. مزیت دیگر نمای gfrc پیش ساخته بودنش است که همین امر سرعت نصبش را بالا خواهد برد. دوطرفه بودن این مترال نما، دست طراح را برای استفاده از آن در نمای داخلی نیز باز می گذارد.

 

بتن اکسپوز

این نما شامل پنل های سبکی است که بر سطح نهایی کار، در نمای خارجی، داخلی و یا کف استفاده می باشد. مواد اولیه تولید بتن اکسپوز در واقع تفاوتی با بتن معمولی ندارد. نمای بتن اکسپوز هم می تواند برای بیمارستان ها و درمانگاه ها استفاده شود. همانطور که ذکر کردیم به جهت کاهش بار اضافی سازه بیمارستان، پنل های سبکی دارند.

از دیگر مزایای نمای بتن اکسپوز می توان به این موارد اشاره نمود:

 • هزینه پایین اجرایی
 • قابل اجرا بودن آن در همه فصول سال
 • سرعت در اجرا
 • مقاومت بالای نما
 • دارای سطحی براق و نیمه صیقلی
 • مسلح به شبکه های فلزی
 • مقاوم در برابر رطوبت، یخ زدگی و آتش سوزی
 • عایق صوتی و حرارتی
 • دوستدار محیط زیست
 • و ...

باتوجه به مزایایی که در بالا اشاره نمودیم دست طراحان را برای استفاده از این نما برای مراکز درمانی و بیمارستان ها باز می کند. از آنجاییکه اجرای این نما نیاز به خلاقیت دارد، از این رو باید از طراحان خبره برای اجرای آن استفاده نمود. در غیر این صورت نتیجه نهایی یک نمای به شدت ساده‌ و بی شکل خواهد بود.

روش های اجرا و نصب نمای بیمارستان بتن اکسپوز

بتن اکسپوز از مقاوم ترین مصالح ساختمانی است و همانطور که در بالا اشاره نمودیم برای نصب پنل های بتن اکسپوز حتما باید از یک تیم طراحی و اجرای ماهر، حرفه ای و متخصص استفاده نمود. چراکه هر عیب و نقص در اجرای این نوع نما می تواند کیفیت نمای ساختمان را به شدت کم کند.

زوش های نصب نمای بتن اکسپوز عبارتند از:

 1. اجرای پیچی
 2. روش جوشی
 3. اجرای دوغابی

 

سرامیک خشک

متریال این نما همانگونه که از نامش بر می آید، تایل های سرامیک خشک است که البته این روز ها برای استفاده در غالب نما ها، علی الخصوص نمای بیمارستان ها مورد استقبال واقع شده است. در این سیتم نما برای اتصال تایل های سرامیک از ملات استفاده نمی شود. برای اتصال تایل ها از المان های مخصوص و تجهیزات فلزی استفاده می شود. 

انواع سرامیک خشک:

 1. سرامیک خشک مجوف
 2. سرامیک خشک توپر
نکات مهم در اجرای سرامیک به روش خشک:
 • آب بندی درست و اصولی پنجره، درز، برآمدگی ها و نقاط کور ساختمان
 • کنترل و بازبینی دقیق لایه محافظ روی دیوارو قسمت های ریز کار 
 • بررسی نوع مصالح مورد استفاده و زیرسازی ها از نظر زیبایی شناختی
 • دقت به قیمت 
 • بررسی سهولت و سرعت بالای اجرا
 • داشتن چهار چوب مستحکم و مقاوم 
 • استفاده از اتصالات مقاوم در برابر سرما، گرما، بخار آب و گاز های موجود در هوا 
 • استفاده از اتصالات ضخیم و با دوام
 • عدم مغایرت متریال زیرسازی انتخاب شده با مصالح نمای خشک از لحاظ شیمیایی 
 • بررسی و آزمایش کیفیت کل سازه نما پس از نصب

 

نکات مهم برای بالا بردن ایمنی نمای بیمارستان ها
 1. نقشه برداری با دوربین لیزری 
 2. ریل های آلومینیومی با ضخامت 
 3. شکل مقطع استاندارد
 4. لاستیک های لرزه گیر قالب گیری شده مطابق با شیار های ریل آلومینیومی
 5. کلیپس های استنلس استیل
 6. رعایت جزییات اجرایی

رنگ مناسب برای نمای مراکز درمانی

از آنجاییکه که رنگ یکی از جدیدترین جنبه های دکوراسیون داخلی و خارجی در بیمارستان هاست. طراحان نمای برای نماهای درمانی و بیمارستانی نهایت دقت خود را می نمایند. از طرفی چون نمای بیمارستان اولین چیزی است که به چشم بیننده می خورد، پس هم باید آرامبخش باشد و هم القا کننده پاکیزگی ساختمان. به طور کلی دنیای رنگ ها، دنیایی به سراسر زیبایی، گوناگونی و خیال انگیز است. از آنجاییکه رنگ ها از نیروی طبیعی و اثربخش برخوردار هستند، می توانند شفا بخش و نشاط آور باشند. غالبا" پیشنهاد طراحان برای نمای ساختمان های بهداشتی و درمانی رنگ های روشن علی الخصوص رنگ سفید است. 

 

 

 

تماس با ما

 

دفتر مرکزی : 4081 8846 - 021
دفتر فنی : 1717 2253 - 021


Location

تهران

شریعتی - ابتدای ظفر - خیابان صبر

کوچه شادی - پلاک 7


به ما ایمیل بفرستید


Telegram:@zibaDESIGNcompany

Email:info@ZibaDesign.ir


شرکت مهندسی زیبانمونه کارهای ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اطلاعات تماس

1717 2253 - 021 - دفتر فنی
4082 8846 - 021 - دفتر مرکزی

 تهران - بزرگراه مدرس جنوب به شمال 
ابتدای ظفر - نبش کوچه مرو

ایمیل : info@zibaDesignco.com
تلگرام : zibaDESIGNcompany@

منو اطلاعات نما

نمای کامپوزیت

نمای فریم لس

ساعتهای کاری

شنبه تا چهارشنبه
9:00 تا 18:00
پنج شنبه
9:00 تا 14:00

ما در تمام تعطیلات کار می کنیم

سلام! آماده پاسخگویی به سوال شما هستم info@zibadesignco.com

مشاوره آنلاین
Close and go back to page
با ما مشورت کنید