18 سال سابقه مستمر در عرصه مهندسی نما، مشاوره فنی و اجرای انواع پروژه ها

فلاشینگ نما (فلاشینگ فلزی یا فلاشینگ کامپوزیت؟)

    

فلاشینگ نما چیست ؟ ، فلاشینگ نمای ساختمان ، فلاشینگ نما قیمت ، فلاشینگ نما در تهران

فلاشینگ نما را می‌توان یکی از مهم‌ترین قسمت‌های نمای ساختمان دانست که معمولا روی دیوار و لبه پنجره قابلیت اجرا دارد. در واقع یکی از کاربردهای این ابزار، جلوگیری از نفوذ رطوبت، آب باران و... به داخل ساختمان یا دیوار است. همانطور که می‌دانید رطوبت باعث از بین رفتن نما و دیوارها می‌شود. به همین منظور بهره از خدماتی نظیر فلاشینگ نما و فلاشینگ کامپوزیت بسیار مهم و حائز اهمیت است. برای جلوگیری از رطوبت و نفوذ آب به نمای داخلی باید از این ابزار استفاده کرد. اما چگونه قابل اجرا است؟ در ادامه قصد داریم شما را به طور کامل با فلاشینگ نما از نوع فلزی و کامپوزیت بیشتر آشنا کنیم.

شرکت مهندسی زیبا دیزاین ، مجری فلاشینگ نمای کامپوزیت با بهترین ورق کامپوزیت
برای دریافت مشاوره رایگان هم اکنون تماس بگیرید. 

 

چرا رطوبت موجب از بین رفتن نمای ساختمان می‌شود؟

به طور کلی همانطور که احتمالا بارها شنیده‌اید، جاهای مرطوب مکان مناسبی برای رشد قارچ و کپک هستند. به همین دلیل رطوبت به تنهایی می‌تواند نما خارجی و داخلی ساختمان را تخریب و باعث پوسیدگی شود. برای جلوگیری از این رخداد و نفوذ رطوبت به نمای ساختمان نیاز به اجرای فلاشینگ است. در انتخاب نوع فلاشینگ نما باید نیز دقت کنید، زیرا اگر یک جنس نامرغوب و ارزان انتخاب نمایید ممکن است دچار مشکل شوید. در صورت یک اجرای بی‌نقص روی دیوار و نمای کلی ساختمان شما می‌توانید با خیالی راحت و بدون هیچگونه پوسیدگی سالها در یک ساختمان زندگی کنند. در غیراینصورت در مناطق که رطوبت بسیار زیاد است و همیشه باران می‌بارد دچار مشکل خواهید شد.

فلاشینگ نما چیست؟

فلاشینگ نما در حقیقت یک ورق فلزی است که به وسیله آن درزهای موجود در نما و در معرض رطوبت پوشیده می‌شود. پس از انجام این کار آب به داخل نما نفوذ نخواهد کرد و آسیبی به نمای داخلی و خارجی ساختمان وارد نمی‌شود. علاوه بر کاربرد بی‌نظیر، فلاشینگ، نمای خارجی یک ساختمان را می‌تواند تغییر دهد و موجب زیبایی ظاهر شود. در واقع می‌توان گفت این ورق فلزی نوعی خط آسمان هر بنا است که در انواع مختلف قابل اجرا بوده و می‌تواند نمای خارجی ساختمان‌ها را کامل تحت تاثیر قرار بدهد. بنابراین برای جلوگیری از رطوبت و نفوذ آب و همچنین پوسیدگی و آسیب و زیبایی ظاهر می‌توانید از این روش بهره بگیرید.

اگر فرصت مطالعه این متن را ندارید ! هم اکنون تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید . 

کاربرد نصب فلاشینگ نما

همانطور که در ابتدا این مقاله مطالعه کردید، فلاشینگ نما می‌تواند کاربردهای زیادی داشته باشد. در حقیقت این ورق فلزی می‌تواند ساختمان بلند و با عظمت را از پوسیدگی و تخریب خارجی و داخلی نجات دهد. اما آیا تنها کاربرد این ورق فلزی روی دیوار است؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم خیر. فلاشینگ نما را می‌توانید متناسب با نوع نیز ساختمان انتخاب کنید. این روق قابلیت اجرا در نواحی مختلف ساختمان را دارد. به طور کلی فلاشینگ را در نواحی زیر می‌توانید به کار بگیرید و از بروز آسیب‌های احتمالی جلوگیری کنید.

فلاشینگ پشت بام

همانطور که اشاره کردیم از فلاشینگ در نواحی مختلف ساختمان مانند پشت‌بام نیز می‌توان استفاده کرد. در این حالت فلاشینگ از هر نوعی که باید در لبه پشت بام یا همان جان پناه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این حالت رطوبت هنگام بارندگی باران، برف و شرایط آب‌وهوایی نامساعد به داخل بنای ساختمان نفوذ نخواهد کرد و قطعا پوسیدگی ایجاد نمی‌شود.

فلاشینگ پنجره

همانطور که در از نام این فلاشینگ مشخص است، این ورق فلزی در قسمت بالایی پنجره یا لبه پنجره به کار گرفته می‌شود. در این حالت در شرایط آب‌وهوایی نامساعد و هوای بارانی و برفی، آب از شیشه پنجره به داخل ساختمان نفوذ نخواهد کرد. در نتیجه همین امر طول عمر دیوارهای داخلی و نمای خارجی را تضمین می‌کند.

فلاشینگ دیوارهای ساختمان و نما

همانطور که در بالا مطالعه کردید، رطوبت می‌تواند دیوارهای خارجی و داخلی ساختمان را تحت تاثیر قرار دهد و مشکلات و خسارات جبران‌ناپذیری را به وجود بیاورد. بنابراین از این نوع فلاشینگ برای پوشش لبه‌ دیوارهای ساختمان که دارای ارتفاع متفاوتی هستند در نمای بیرونی ساختمان بهره می‌گیرند.

فلاشینگ نمای سقف شیروانی 

هدف از فلاشینگ نمای ساختمان سقف شیروانی جلوگیری از ورود گرد و غبار و نمای زیبا به ساندویچ پانل‌های سقف است. فلاشینگ نمای مورد استفاده برای سقف شیروانی به چند دسته تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

 • فلاشینگ هلالی: به شکل هلال بوده و در کنار آب‌بندی، زیبایی بسیار زیادی به نمای ساختمان می‌دهد.
 • فلاشینگ پله‌ای: این مدل از فلاشینگ‌ها به صورت پله بوده و برای ظاهر بیرونی و نمای شیروانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • فلاشینگ آیینه‌ای: این نوع از فلاشینگ‌ها به دلیل زیبایی و جذابیت می‌توانند تغییرات شگرفی را در زیبایی نمای خارجی ساختمان ایجاد کنند.

فلاشینگ نما ساختمان برای پیشانی 

پیشانی ساختمان با هدف جلوگیری از آسیب به ساختمان و نمای آن ایجاد می‌شود. اگر روی پیشانی ساختمان از فلاشینگ استفاده کنید علاوه بر زیبایی از آن نیز محافظت می‌کند. در واقع فلاشینگ موجب جلوگیری از نفوذ ریزش برف و باران روی نمای ساختمان، درب و پنجره‌ها شده و از فرسودگی آنها به دلیل رطوبت و تابش نور خورشید نیز پیشگیری می‌کند.

فلاشینگ برای محیط‌های سرباز مانند آلاچیق و پارکینگ

هنگامی که شما در محیط‌های باز مانند پارکینگ یا آلاچیق‌ها فلاشینگ نصب می‌کنید، این فلاشینگ از ریزش برف و باران و همچنین تابش نور خورشید جلوگیری کرده و احتمال فرسودگی را کاهش می‌دهد.

مزایای نصب فلاشینگ نما

تا به اینجای مقاله با برخی از دلایل استفاده از فلاشینگ نما در ساختمان و نما به خوبی آشنا شدید. همانطور که در بالا مطالعه کردید این ورق نازک فلزی کاربردهای بسیار زیادی نیز دارد. اما تنها مزیت فلاشینگ جلوگیری از نفوذ آب و رطوبت نیست و ویژگی‌های منحصر به فرد دیگری دارد که برخی از آنها عبارتند از:

 1. جلوگیری از نفوذ آب به داخل نمای داخلی و خارجی
 2. محافظت از نمای ساختمان در برابر شرایط جوی نامساعد، باد، باران و برف
 3. هزینه مناسب به نسبت سایر روش‌های دیگر
 4. نصب فلاشینگ نما و اجرای نسبتا آسان در کمترین زمان ممکن
 5. پوشاندن درزهای ساختمان و اتصالات انجام شده
 6. زیبایی بیشتر نمای ساختمان و ایجاد مرز بین ساختمان و محیط بیرونی
 7. افزایش طول عمر و دوام نمای ساختمان (در طی سالهای طولانی نیازی به هزینه ترمیم مجدد نما نخواهد بود)

معرفی انواع فلاشینگ نما

فلاشینگ نما دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آنها کاربردی منحصر به فرد و متفاوت دارند. در ادامه قصد داریم شما را با انواع فلاشینگ‌ها آشنا کنیم.

فلاشینگ مدل یو (U)

فلاشینگ نما مدل یو ورقی است که به شکل حرف U انگلیسی خم کاری شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های این ورق فلزی این است که در قسمت لبه‌های بالایی دارای انحناهای کوچکی به سمت داخل است. وجود این انحنا مانع از موج‌دار شدن نما در طول کار می‌شود و روند پیاده‌سازی را بسیار راحت‌تر می‌کند. این انحنا نقش مهمی و موثری در زیباسازی نمای ساختمان دارد. یکی دیگر از خصوصیات این فلاشینگ استحکام و مقاومت بالای آن است که طی زمان خراب نخواهد شد.

کاربرد فلاشینگ مدل یو

همانطور که در قسمت بالا مطالعه کردید فلاشینگ مدل یو مزایا و ویژگی‌ منحصر به فردی دارد و علاوه بر کاربرد موجب زیبایی نما نیز می‌شود. این مدل از فلاشینگ یکی انتخاب عالی برای فلاشینگ سقف، درزبندی کامل ساندویچ پانل‌های سقفی و... است. در حقیقت این ورق‌های فلزی یکی از پرکاربردترین فلاشینگ‌های دیواری هستند که جهت پوشش محل اتصال ساندویچ پانل‌های دیوار کاربرد دارند.

فلاشینگ نبشی

یکی دیگر از انواع فلاشینگ‌های نما، فلاشینگ نبشی است. این مدل دارای لبه‌های است که به سمت داخل و خارج خم شده‌اند و به همین خاطر نام آن را نبشی گذاشته‌اند. خم شدن این لبه‌ها به استحکام و همچنین زیبایی ظاهری نما کمک می‌کنند. فلاشینگ نبشی در ابعاد و رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند. نحوه و چگونگی رنگ‌آمیزی این فلاشینگ‌ها در چگونگی خم شدن لبه‌ها به سمت داخل یا خارج تاثیرگذار است.

کاربرد فلاشینگ نبشی

این فلاشینگ در زیباسازی نمای ساختمان تاثیرات مثبت فراوانی می‌گذارد. از آن در قسمت خارجی و داخلی دیوار و همچنین به عنوان پوشش درزهای بین سقف و دیوار استفاده می‌کنند. این نوع فلاشینگ‌ها روی دیوار و در قسمت‌هایی که نیاز باشد می‌توانند به صورت افقی اجرا شوند.

فلاشینگ مدل سه پله

یکی دیگر از انواع فلاشینگ نمای ساختمام که کاربردی است، فلاشینگ مدل سه پله است. این مدل دارای لبه‌های خم کاری شده است و مانع از پوسیدگی و خراب شدن ورق‌ها می‌شود. این مدل از فلاشینگ‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توانند به راحتی مانع از نفوذ آب به داخل ساختمان و خانه شوند.

کاربرد فلاشینگ مدل سه پله

کاربرد این نوع فلاشینگ در قسمت جلویی ساندویچ پانل‌های سقفی است. طراحی این مدل از فلاشینگ‌ها به گونه‌ای است که در ساختمان از ورود نور آفتاب به درون ساختمان جلوگیری می‌کنند.

فلاشینگ تاج

فلاشینگ تاج یک نوع از ورق گاتر است. این فلاشینگ‌ها با زاویه مشخصی تولید و در بازار عرضه می‌شوند. این ابزار کاربردی را به نام دیگر که فلاشینگ تیزه است نیز می‌شناسند. این مدل دارای تفاوت‌های اصلی با سایر فلاشینگ‌هایی است که در بالا به آنها اشاره کردیم.

یکی از تفاوت‌های مهم و اصلی این بازار این است که فلاشینگ تاج شامل قسمت‌های متفاوت نظیر رویه، فوم درزگیر و فلاشینگ زیره است. به دلیل وجود این سه بخش این فلاشینگ را می‌توان در مواردی خاص مانند آب‌بندی و پوشش موج ساندویچ پانل استفاده کرد.

کاربرد فلاشینگ تاج

کاربردهای فلاشینگ تاج یا تیزه بسیار زیاد است. از این نوع فلاشینگ فلزی معمولا به عنوان فلاشینگ سقف سوله و مکان‌هایی که به صورت سقف دو شیب تعریف می‌شوند، استفاده می‌کنند.

جهت دریافت قیمت فلاشینگ نما و فلاشینگ نما در تهران هم اکنون تماس بگیرید . 

آشنایی با روند تولید و جنس فلاشینگ‌ها

به طور کلی در روند تولید فلاشینگ‌ها از ورق‌های مختلفی استفاده می‌کنند. به همین خاطر این فلاشینگ‌ها جنس و قیمت‌های متفاوتی دارند. برخی از ورق‌هایی که در روند تولید فلاشینگ از آنها استفاده می‌کنند عبارتند از:

 • ورق سیاه روغنی
 • ورق آلومینیومی
 • ورق گالوانیزه

ورق‌های بالا در روند تولید فلاشینگ‌های فلزی کاربرد دارند. این فلاشینگ‌ها در اکثر ساختمان‌ها قابل استفاده هستند و شما می‌توانید از آنها بهره بگیرید.

نوع دیگری از فلاشینگ‌ها وجود دارند که از متریال دیگری نظیر پلاستیک و کامپوزیت ساخته شده‌اند. لازم به ذکر است که فلاشینگ‌ فلزی به نسبت پلاستیکی دارای استحکام، مقاومت و همچنین دوام بالاتری است. اما چیزی که قابل توجه بسیاری از افراد قرار می‌گیرد، قیمت مناسب و مقرون به صرفه‌ بودن فلاشینگ‌های پلاستیکی است.

نکته مهم: فلاشینگ‌های پلاستیکی در صورتی که در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرند به مرور زمان رنگ عوض می‌کنند و دچار پوسیدگی و آسیب می‌شوند. به همین منظور قیمت کم آنها بی‌حکمت نیست. 

در میان فلاشینگ‌های فلزی، فلاشینگ‌های ساخته شده از ورق سیاه روغنی قیمت مناسب‌تری دارند. اما به نسبت ورق‌های آلومینیومی و گالوانیزه کیفیت پایین‌تری دارند.

در این میان بالاترین قیمت و بهترین کیفیت به ورق‌های آلومینیومی اختصاص دارد. فلاشینگ‌های ورق گالوانیزه را در بازار به نام فلاشینگ آهنی نیز می‌شناسند. این نوع از ورق‌ها به نسبت آلومینیومی قیمت مناسب و کیفیت به نسبت معقولی دارند.

چرا بهتر است از فلاشینگ‌های کامپوزیتی استفاده کنیم؟ ویژگی‌های ورق کامپوزیت چیست؟

در اغلب موارد اکثر افراد از فلاشینگ‌های کامپوزیتی استفاده می‌کنند اما شاید برای شما این سوال وجود داشته باشد که چرا؟ آیا کامپوزیت‌ها ویژگی‌های خاصی دارند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم بله، برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد ورق‌های کامپوزیت موجب محبوبیت آنها شده‌اند.

وزن سبک

ورق‌های کامپوزیتی دارای وزن کمی حدود 5 الی 8 کیلوگرم در هر متر مربع را دارند. به همین دلیل به نسبت سایر ورق‌های فلزی وزن سبک‌تر داشته و حمل‌شان به نسبت راحت‌تر است.

خاصیت آکوستیک

هنگامی که شما از فلاشینگ‌های کامپوزیتی بهره می‌گیرند و آنها روی دیوار نصب می‌شوند، خاصیت عایق بودن صوت دوبرابر شده و در نتیجه شما صدای کمتری را در خانه احساس می‌کنید.

شکل‌پذیری

به وسیله این ورق‌ها شما می‌توانید ورق‌هایی با زاویه 135 درجه ایجاد کنید. این در حالیست که سایر ورق‌ها سخت‌تر شکل می‌پذیرند.

تنوع رنگ

با توجه به تنوع رنگی بسیار بالا در ورق‌های کامپوزیتی افراد می‌توانند از رنگ‌های مختلفی بهره بگیرند که همین امر زیبایی نمای ساختمان را دو برابر می‌کند. برای رنگ‌آمیزی پانل‌ها از سیستم‌های پیشرفته و با کیفیت بالا بهره گرفته شده است. به همین منظور به هیچ عنوان کیفیت و رنگ این ورقه‌ها به مرور زمان از بین نمی‌روند و در برابر شرایط نامساعد و باد و بوران ماندگاری و مقاومت بالایی از خودشان نشان می‌دهند.

مقاوم در برابر آتش‌سوزی

ورق‌های کامپوزیتی در برابر آتش‌سوزی و مواد منفجره مقاومت بالایی نسبت به سایر ورق‌ها دارند. همچنین پس از آتش‌سوزی کامپوزیت‌ها برای محیط‌های زیست محیطی آلودگی خاصی ایجاد نمی‌کنند. زیرا تمام مواد به کار گرفته شده در ساخت این ورق‌ها بدون CFC هستند.

عملکرد غیریکپارچه در زلزله

با وجود اینکه ورق‌های کامپوزیتی به صورت ثابت به نمای ساختمان متصل نمی‌شوند، هنگام وقوع زلزله در جای خود حرکت می‌کنند و امکان فرو ریختن آنها بسیار کم خواهد بود.

امکان آب‌بندی نما

از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد کامپوزیت‌ها، امکان آب‌بندی نمای ساختمان است. این ورق‌ها از نفوذ آب باران و برف به داخل ساختمان جلوگیری کرده و آنها را پس از هدایت به شیارهای تعبیه شده از محلی معین به بیرون خارج می‌کنند. این ورقه‌ها در برابر بارش‌های اسیدی نیز کاملا مقاوم هستند و کیفیت آنها براثر عوامل جوی کاهش پیدا نمی‌کند.

بی‌نیازی به شستشو

از دیگر ویژگی‌های فوق‌العاده این ورق‌ها، تمیز ماندن همیشگی آنهاست. شاید کمی برایتان عجیب به نظر برسد. اما به دلیل نوع رنگ مصرفی که در اثر جریان هوا الکتریسیته ساکن در ورق ایجاد نمی‌شود، گرد و غبار معلق هوا را جذب نمی‌کنند. به همین منظور همیشه آنها تمیز می‌مانند و نیازی به شستشو نیست.

قابلیت تعویض پانل‌ها

در صورت بروز هر گونه مشکل در یکی از پانل‌ها، نیازی به تعویض کلی نیست. شما به راحتی می‌توانید پانل آسیب دیده را عوض کنید و یک پانل نو را جایگزین آن نمایید.

تفاوت فلاشینگ نمای داخلی و خارجی چیست؟

به طور کلی کاربرد فلاشینگ نمای داخلی و خارجی متفاوت است. فلاشینگ خارجی معمولا برای پوشش بام و دیوارهای حیاط و همچنین نمای خارجی ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار به طور مداوم در معرض نور خورشید، باد و بوران، باران و برف بوده و ساختمان را در برابر همه آنها محافظت می‌کند.

فلاشینگ داخلی دقیقا برعکس فلاشینگ خارجی بوده و در محیط داخلی ساختمان نصب می‌شود. این فلاشینگ را معمولا در مکان‌هایی مانند بالای پنجره و درب ورودی و... نصب می‌کنند تا از ورود آب به داخل جلوگیری کنند. این ابزارهای داخلی آب را به بیرون هدایت می‌کنند و اجازه ورود آب باران یا برف را به خانه نمی‌دهند.

ضخامت فلاشینگ نمای ساختمان

ضخامت فلاشینگ نمای ساختمان چقدر باشد بهتر است؟ این سوال رایج تمامی افرادیست که به دنبال نصب فلاشینگ هستند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم فلاشینگ ساختمان با توجه به محل استفاده و کاربرد با ضخامت‌های مختلفی ساخته می‌شوند. به همین منظور متخصصین نصب در این حوزه، قبل از نصب به شما می‌گویند که به چه فلاشینگی با چه ضخامتی نیاز دارید. بنابراین نیازی به نگرانی نیست.

 

نحوه اجرای فلاشینگ نما ساختمان چگونه است؟

نحوه و چگونگی اجرای فلاشینگ نما بسیار مهم است و شما باید حتما به آن توجه کنید. انتخاب بهترین و باکیفیت‌ترین مصالح ساختمانی و همچنین اجرای درست می‌تواند طول عمر فلاشینگ را افزایش دهد و روی زیبایی ظاهر نما تاثیرات مثبت بسیار زیادی بگذارد. به همین منظور شما باید برای نصب فلاشینگ به دنبال مجریان کاربلد و با تجربه بالا باشید. پس می‌توان نتیجه گرفت که با خرید فلاشینگ از مراکز معتبر فروش و همچنین انتخاب یک استاد کار ماهر می‌توانید کار خودتان را تضمین کنید.

اما به طور کلی برای نصب فلاشینگ باید به نکات زیر توجه کنید:

برای نصب فلاشینگ باید ابتدا از استحکام سطح زیرین اطمینان حاصل کنید. پس قبل از اجرا باید روی دیوارها را با مواد و مصالحی مانند سیمان و... مسطح نمود. علاوه بر این، سطوح باید دارای شیب مناسب باشند. در غیر اینصورت آب مجدد به جای خارج به داخل نفوذ خواهد کرد.

فلاشینگ‌ها را باید حتما به سطح زیرین پیچ کنید. در حالت با وزیدن باد، باران و سایر عوامل جدا نخواهند شد.

از چسب‌های با کیفیت و مناسب در محل اتصال فلاشینگ بهره بگیرید. در این صورت درزها به طور کامل بسته خواهند شد.

قطعات خارجی فلاشینگ باید حتما با فاصله مناسب نصب شوند. در این غیراینصورت جریان مجدد به داخل برگشته و به نمای کلی ساختمان آسیب وارد می‌کند.

همه این موارد را یک تیم متخصص می‌دانند و شما تنها کاری که باید انجام دهید، انتخاب تیم مجرب و کاربلد است.

نصاب مناسب برای نصب فلاشینگ نما ساختمان

همانطور که در قسمت بالا مطالعه کردید، نصب فلاشینگ نمای ساختمان به راحتی انجام نمی‌شود و نیاز به تجربه، تخصص و مهارت خاصی دارد. بنابراین برای نصب باید از نصاب یا نیروی متخصص و با مهارت استفاده کنید. در این صورت فلاشینگ نمای ساختمان برایتان تا مدت‌های طولانی بدون هیچگونه آسیب و تخریبی کار خواهد کرد و با مشکل مواجه نخواهد شد. در غیر اینصورت شما دائما مجبور به تعویض آنها خواهید بود. در این حالت هزینه بسیار زیادی را باید هر ساله صرف خرید و نصب فلاشینگ جدید کنید. پس با یکبار هزینه درست و بهره از خدمات تیمی مجرب تا سالها خیال خودتان را راحت کنید.

قیمت فلاشینگ نما

همیشه یک عدد مشخص و دقیق برای قیمت محصولات ساختمانی وجود ندارد. چرا که همه آنها بر حسب مساحت قیمت‌گذاری می‌شوند. ابعاد، اندازه‌های فلاشینگ از مهم‌ترین و مشخص‌ترین فاکتورهای قیمت فلاشینگ نما است. همچنین فلاشینگ‌ها دارای مقاطع متعددی هستند. این مقاطع در صورت نیاز و لزوم در ساندویچ پنل‌ها قفل می‌شوند. در این حالت قیمت آنها بالاتر خواهد رفت. همچنین همانطور که در قسمت بالا مطالعه شد، فلاشینگ‌ها انواع مختلفی دارند که هر کدام با توجه به تنوع طرح قیمت متفاوتی نیز دارند. برای اطلاع از قیمت دقیق فلاشینگ نما با شرکت مهندسی زیبا دیزاین تماس بگیرید.

جنس و همچنین ضخامت فلاشینگ‌ها نیز متفاوت است. همانگونه که اشاره شد برخی از آنها از ورق آلومینیوم و برخی از ورق گالوانیزه درست شده‌اند. این دو ورق به نسبت قیمت بالاتر و کیفیت خوبی دارند. در مقابل فلاشینگ‌هایی هستند که از ورق سیاه روغنی ساخته شده‌اند که قیمت بسیار مناسبی دارند.

به طور کلی با توجه به شرایط اقتصادی و نوسات بازار بهتر است برای آگاهی و اطلاعات بیشتر درباره قیمت، مستقیما با مراکز فرش فلاشینگ تماس بگیرید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی بر آن داشتیم که شما را با فلاشینگ نمای ساختمان ، فلاشینگ فلزی و فلاشینگ کامپوزیت بیشتر آشنا کنیم. برای نصب این ابزار ساختمانی باید از افراد کاربلد و حرفه‌ای خدمات دریافت کنید. در این کوچکترین آب باران و برفی روی دیوارها و درون نمای داخلی نفوذ نمی‌کند و شما برای همیشه از شر رطوبت و آسیب‌های آن در امان خواهید ماند.

جهت دریافت مشاوره رایگان برای فلاشینگ نما در تهران و اطلاع از قیمت فلاشینگ نمای ساختمان تماس بگیرید.

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شرکت مهندسی زیبانمونه کارهای ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

اطلاعات تماس

1717 2253 - 021 - دفتر فنی
 تهران - بزرگراه مدرس جنوب به شمال 
ابتدای ظفر - نبش کوچه مرو

ایمیل : info@zibaDesignco.com
تلگرام : zibaDESIGNcompany@

منو اطلاعات نما

نمای کامپوزیت

نمای فریم لس

ساعتهای کاری

شنبه تا چهارشنبه
9:00 تا 18:00
پنج شنبه
9:00 تا 14:00

ما در تمام تعطیلات کار می کنیم

سلام! آماده پاسخگویی به سوال شما هستم info@zibadesignco.com

مشاوره آنلاین
Close and go back to page
 با ما مشورت کنید